وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

Secondary menu

 
   

صعود شاهین به نیمه‌نهایی

۲۵ سنبله, ۱۳۹۵

دهمین مسابقه لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵، امروز، ۲۵ سنبله، با مصاف « شاهین آسمایی» و « د‌میوند اتلان» در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان شروع شد. در یک مسابقه نفس‌گیر، پایتخت‌نشینان توانستند با نتیجه ۱-۰ از سد میوند عبور کنند. این بازی، به باور خیلی‌ها به عنوان یکی از سخت‌ترین مسابقات فصل پنجم تا‌اکنون بوده است.

در بازی امروز، بازیکنان میوند با داشتن روحیه‌ای خوب و برخورداری از ۶ امتیاز، درصدد قطعی کردن حضور خود در مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵ بودند، هر‌چند نتیجه آن چیزی نبود که آنها انتظار داشتند. آغازگر این بازی، نماینده حوزه جنوب بود، تیمی که با شکست دادن طوفان هریرود و د‌اباسین څپې پا به این میدان گذاشته بود.

نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. هر دو تیم با حملات متعدد و ضد حلمه در تلاشِ به ثمر رساندن گل اول بودند. بیشتر حملات شاهین توسط خط دفاعی میوند و دروازه‌بان آنها خنثی می‌شد. تلاش بازیکنان میوند برای گل نخوردن واقعا ستودنی بود.

هر‌چند، داستان نیمه دوم متفاوت بود. بازیکنان میوند نتوانستند فرصت‌های خطرناکی را روی دروازه شاهین ایجاد کنند در حالی‌که شاهین موفق ظاهر شد. مهاجم فرصت‌طلب شاهین، حشمت‌الله بارکزی، توانست در دقیقه ۸۰ قفل دروازه میوند را بگشاید. در دقایقی بعد ، تنها گل‌زن این بازی با کارت سرخ داور رو به رو شد.

علی‌رغم بازی خوبی که بازیکنان میوند انجام دادند، این تیم با نتیجه ۱-۰ مغلوب شاهین آسمایی شد. بر اساس آمار بازی، ۶۰ درصد توپ و میدان در اختیار تیم شاهین بود.

سعید ابراهیمی، بازیکن د میوند اتلان، به عنوان بهترین بازیکن مسابقه شناخته شد.

با این پیروزی، شاهین ۶ امتیازی شد و توانست به مرحله نیمه‌نهایید لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵ صعود کند.

این مسابقه در صفحه یوتیوب لیگ برتر افغانستان روشن، www.youtube.com/afghanpremireleague، در دسترس قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رویدادهای لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵ به این وب سایت، www.afghanpremireleague.com، مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید