وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

Secondary menu

 
   

در مورد تیم

تیم فوتبال  شاهین آسمایی:

« شاهین آسمایی»، نمایندهِ کابل است؛ شهری با بیش از ۵ میلیون باشنده که پای‌تخت و مرکز فرهنگی- اقتصادی افغانستان به شمار می‌آید. شاهین یکی از تیم‌های بسیار نام‌دار کشور است.

در زبان انگلیسی به شاهین ، " فالکُن  " می‌گویند. این پرنده زیبا و با‌وقار از توانایی پرواز با سرعت بسیار بالا برخوردار بوده و چابکی خاصی برای شکار طمعه‌های خود دارد. قسمتِ دوم نام این تیم، " آسمایی" ، اشاره به کوه‌های باشکوه آسمایی دارد که در خط افقِ کابل قرار گرفته‌اند. این تیم امیدوار است در میدان‌های رقابت مانند نمادِ خود ( شاهین )، سریع، چابک، و باوقار ظاهر شود.

با نگاهی به تاریخچهِ لیگ برتر افغانستان می‌توان به جای‌گاهِ باافتخار و دست‌آوردهای عمده این تیم پی برد.

قرعه لیگ برتر افغانستان ۱۳۹۵، شاهین را در گروه " الف " قرار داد، جای‌که که این تیم توانست در مرحله گروهی ۶ امتیاز به دست آورد. نماینده پای‌تخت توانست برای ۴ سال پیاپی، راه خود را برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی هموار کند. شاهین با موفقیت توانست بعد از پشت سر گذاشتن سیمرغ البرز، در مجموع با نتیجه ۱۰- ۳ ، به مسابقه نهایی راه پیدا کند. در این بازی، شاهین آسمایی  که برای دو بار مدافع عنوان قهرمانی شده بود، توانست با کسب یک پیروزی ۲-۱ در مقابل د‌میوند اتلان، نوار قهرمانی‌های خود را ادامه دهد.

این سومین باری است که نام تیم شاهین آسمایی روی جام قهرمانی لیگ برتر افغانستان حک می‌شود.

جایگاه لیگ

سال مقام P W L D GF GA GD Pts
۲۰۲۰ ۱ ۳ ۲ ۰ ۱ ۷ ۲ ۵ ۷
۲۰۱۹ ۱ ۲ ۲ ۰ ۰ ۳ ۱ ۲ ۶
۲۰۱۸ ۱ ۵ ۴ ۱ ۰ ۷ ۲ ۵ ۱۲
۲۰۱۷ ۱ ۶ ۵ ۱ ۰ ۱۵ ۱۱ ۴ ۱۵
۲۰۱۶ ۱ ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۸ ۷ ۱۱ ۱۲
۲۰۱۵ ۳ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۳ ۰
۲۰۱۴ ۱ ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۷ ۸ ۲ ۱۳
۲۰۱۳ ۲ ۲ ۲ ۰ ۱ ۴ ۱ ۳ ۷
۲۰۱۲ ۳ ۳ ۱ ۲ ۰ ۴ ۴ ۰ ۳
 

به اشتراک بگذارید