وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

Secondary menu

 
   

در مورد تیم

د‌سپین‌غر بازان

سپین‌غر یا کوه‌های سفید، سرحد طبیعی بین افغانستان و پاکستان را در مرزِ شرقی کشورمان تشکیل می‌دهد. این کوه‌ها از پیشاور پاکستان شروع شده و به سمت غرب تا دره لورا در افغانستان، به طول ۱۶۰ کیلومتر، ادامه می‌یابد. بلندترین قله آن، ۴۷۶۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارد که بیش‌تر آن پوشیده از برف است.

کوه‌های سرد و مرتفع، مکانی مناسب برای بازها است. از این پرندگانِ شکاری متوسط‌ الجثه به طور سنتی در افغانستان و منطقه برای شکار استفاده می‌شود. بازها، به خاطر قدرت دید قوی و توانایی ویژه‌شان در شکار، شناخته شده هستند. « د‌سپن‌غر بازان » با تکیه بر این ویژگی‌ها، سعی به اجرای آنها در میدان‌های رقابت دارد.  

د‌سپن‌غر بازان ، نماینده حوزه شرق ، با امید دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر افغانستان ۱۳۹۴، قدم به پای‌تخت گذاشت. این تیم در گروه " ب " لیگ برتر افغانستان ۱۳۹۵ قرار داشت. متاسفانه دسپین‌غر به علت عدم کسب امتیازهای کافی، نتوانست از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کند. دسپین‌غر بازان در مقابل موج‌های آمو با نتیجه ۰-۲ بازنده شد و در مقابل دو حریف دیگر خود، سیمرغ البرز و عقابان هندوکش، در مرحله گروهی لیگ برتر افغانستان ۱۳۹۵، متوقف شد.

جایگاه لیگ

سال مقام P W L D GF GA GD Pts
۲۰۲۰ ۲ ۳ ۲ ۱ ۰ ۵ ۳ ۲ ۶
۲۰۱۹ ۲ ۲ ۱ ۱ ۰ ۵ ۳ ۲ ۳
۲۰۱۸ ۴ ۳ ۰ ۲ ۱ ۴ ۷ ۱
۲۰۱۷ ۲ ۶ ۳ ۲ ۱ ۶ ۶ ۰ ۱۰
۲۰۱۶ ۴ ۳ ۰ ۱ ۲ ۲ ۴ ۲ ۲
۲۰۱۵ ۱ ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۵ ۹ ۶ ۱۳
۲۰۱۴ ۱ ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۴ ۱۳ ۱ ۱۱
۲۰۱۳ ۳ ۳ ۱ ۲ ۰ ۲ ۱۱ ۳
۲۰۱۲ ۲ ۳ ۲ ۰ ۱ ۳ ۱ ۲ ۷
 

به اشتراک بگذارید