وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

Secondary menu

 
   

About us

 • image description

  اطلاعاتی در مورد لیگ برتر افغانستان

  لیگ برتر افغانستان که اولین لیگ حرفه‌ای فوتبال درافغانستان است، توسط فدراسیون فوتبال افغانستان (اولین فدراسیون فوتبال آسیایی که در سال ۱۳۲۷ به عضویت فیفا درآمد) و موبی گروپ (بزرگ‌ترین مجموعه رسانه‌ای افغانستان) در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد. تمام بازی های این لیگ برطبق مقررات وقوانین فدراسیون بین‌المللی فوتبال (FIFA) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) راه اندازی می گردند. لیگ برتر افغانستان متشکل از هشت تیم است. این تیم ها از هشت حوزۀ جغرافیایی افغانستان نمایندگی می نمایند. این لیگ هر ساله به منظور کشف استعدادهای فوتبالی، تورنمنت‌های ولایتی و منطقه‌ای را در سراسر افغانستان برگزار می‌کند تا برای جوانان علاقمند فوتبال فرصت رسیدن به رویاهای فوتبالی شان را مهیا سازد. همچنان، هر ساله تورنمنت فوتبال بانوان کشور نیز برگزار می شود. تمامی رقابت های این لیگ به صورت زنده از طریق تلویزیون طلوع و تلویزیون لمر که از مشهورترین شبکه های تلویزنی کشور اند، نشر می گردد. بر علاوه، بازی های لیگ بصورت زنده از طریق آرمان و اراکوزیا اف ام، دو شبکه رادیویی معروف، و شبکه های اجتماعی لیگ برتر افغانستان (فیسبوک، تویتر، انستاگرام، و یوتیوب) نیز به نشر می رسد.

   
 • image description

  اطلاعاتی درباره فدراسیون فوتبال افغانستان

  لیگ برتر افغانستان روشن ۲۰۱۲، متعلق به فدراسیون فوتبال افغانستان می باشد. فدراسیون فوتبال افغانستان یک ارگان ورزشی در کشور می باشد که از طرف فدراسیون جهانی فوتبال در سال ۱۹۴۸ پذیرفته شده است(“AFF”). فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد غیر دولتی است که فعالیت های خود را در زمینۀ فوتبال از سال ۱۹۹۲ در افغانستان شروع کرده است. این فدراسیون یک نهاد خصوصی است که قصد دارد با تهیه کردن امکانات و مهیا ساختن محیط، به کسانی که علاقمند فوتبال هستند کمک کند تا به جامعه بزرگ فوتبال بپیوندند. فدراسیون فوتبال انواع مسابقات (فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال گل کوچیک، فوتبال خیابانی و غیره) را در سرتاسر افغانستان توسط مسابقات مختلف، لیگ و مسابقات قهرمانی و کلاس های آموزشی سازماندهی می کند. فدراسیون فوتبال افغانستان یک نهاد شناخته شده از طرف فدراسیون بین المللی فوتبال است و کارمندان آن واجد شرایط هستند. www.aff.org.af

 • image description

  اطلاعاتی در مورد موبی گروپ

  موبی گروپ شریک دراز مدت استراتژیک (راهبردی) فدراسیون فوتبال افغانستان در راستای بوجود آوردن، سازماندهی کردن، بازاریابی و مدیریت " لیگ برتر افغانستان روشن" است. محصولات رسانه ای موبی گروپ، در کشورهای در حال توسعه در سطح جهانی می باشد. تلویزیون طلوع و لمر، شبکه های رادیویی آرمان اف ام و اراکوزیا اف ام، مجله افغان سین، تلویزیون خبری طلوع نیوز و کابورا پروداکشن از زیر مجموعه های موبی گروپ می باشد که رسانه های بسیار مشهوری هستند که در طول مدت فعالیتشان جوایزی را نیز دریافت کرده اند. موبی گروپ همچنان شبکه های ماهواره ای مشهور فارسی۱ و زمزمه را نیز پخش می کند، که از این طریق ۴۵ میلیون بیننده فارسی زبان در ایران و دیگر کشورهای همسایه را به طرف خود جذب کرده است. نیوز کورپوریشن یکی از شریکان تجاری موبی گروپ می باشد.

به اشتراک بگذارید