وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

Secondary menu

 
   

عقابان باوجود پیروزی از دور رقابت‌ها حذف شد

۲۶ سنبله, ۱۳۹۵

در یازدهمین رقابت لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵ ، « سیمرغ البرز» در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان به مصاف « عقابان هندوکش» رفت. این رقابت جالب توجه و هیجان‌انگیز با نتیجه ۲-۱ به نفع عقابان هندوکش به پایان رسید.

هر دو تیم در اوایل بازی با ارایه حملات و ضد حمله‌های به خوبی طراحی شده،  تمام تلاش خود را برای پیش‌افتادن انجام دادند. هر‌چند عقابان از یک فرصت به دست آمده به خوبی استفاده کرد و جریان بازی را به نفع خود تغییر داد. در دقیقه ۱۵، آنها توسط مجیب‌الله فیضی به گل اول مسابقه دست پیدا کردند.

نیمه اول با نتیجه ۱-۰ به نفع عقابان به پایان رسید. در دقایق ابتدایی نیمه دوم، بازیکنان سیمرغ مصمم‌تر ظاهر شدند، در دستور کار آنها همان تاکتیک اتخاذ شده در نیمه اول بود. بعد از تشدید حملات سیمرغ، این فیاض عزیزی بود که در دقیقه ۵۲، گل تساوی بخش را به ثمر رساند و تیم خود را دوباره به جریان بازی برگرداند.

اما این پایان کار نبود، به نظر می‌رسید که عقابان به هیچ عنوان قصد حذف شدن از مرحله گروهی این رقابت‌ها را ندارد طوری‌که در یک ضد حمله توانستند گل برتری خود را به ثمر برسانند. صمیم نوری، بازیکن خط میانی عقابان،  توانست در دقیقه ۸۴ تیم خود را با نتیجه ۲-۱ پیش بیندازد. هرچند، تلاش‌ آنها برای به ثمر رساند گل سوم، راه به جایی نبرد.

علی‌رغم پیروزی عقابان در این میدان، آنها به علت تفاضل گل کم‌تر نتوانستند به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کنند در حالی‌که سیمرغ به عنوان یکی از تیم‌های حاضر در مرحله بعدی شناخته شد.

عقابان باید برای صعود به مرحله بعدی حداقل ۳ گل را به ثمر می‌رسانند.

براساس آمار بازی، ۵۵ درصد مسابقه در اختیار عقابان هندوکش بود در حالی‌که حریف‌شان، ۵۴ درصد توپ و میدان را در اختیار داشتند.

این مسابقه در صفحه یوتیوب لیگ برتر افغانستان روشن، www.youtube.com/afghanpremireleague، در دسترس قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رویدادهای لیگ برتر افغانستان روشن ۱۳۹۵ به این وب سایت، www.afghanpremireleague.com، مراجعه کنید.

 

به اشتراک بگذارید