وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

وبسایت رسمی لیگ برتر افغانستان

 
   

خبر ها - افغانستان نخستین دیدار رقابت های لیگ برتر افغانستان آغاز شد

۲۹ سنبله, ۱۳۹۱

نخستین دور رقابت های لیگ برتر فتبال افغانستان روز سه شنبه با دیدار تیم های د میوند اتلان و شاهین آسمایی آغار شد که در نتیجه تیم د میوند اتلان توانست برنده این دیدار گردد.

این دیدار، پس از مراسم افتتاحیۀ رقابت های لیگ برتر افغانستان، ساعت سه بعد از ظهر در میدان فتبال پروژۀ گل برگذار شد که تیم د میوند اتلان با نتیجه ۳ بر ۱ شاهین آسمایی را شکست داد.

این در حالی ست که در اولین دیدار رقابت های لیگ برتر افغانستان، هزاران تن از هواداران فتبال گردهم آمده بوده اند.

در همین حال رییس کمیتۀ ملی المپیک، محمد ظاهر اغبر گفته است که رقابت های لیگ برتر افغانستان سبب اتحاد و دوستی بیشتر در بین افغان ها خواهد شد.

از سوی هم یک تن از مربیان فتبال، عبدالحمید مبارز گفته است که راه اندازی این رقابت ها باعث پیشرفت ورزش فتبال در کشور می شود.

برعلاوه، مربی تیم ملی فتبال افغانستان، علی عسکر لالی بر این باور است که لیگ برتر افغانستان ورزش فتبال را به گونۀ حرفه یی در کشور رشد میدهد و همچنان با راه اندازی چنین رقابت ها تاجران افغان نیز ورزشکاران را تشویق و حمایت خواهند کرد.

گفته می شود که دومین دیدار رقابت های لیگ برتر افغانستان روز چهار شنبه با اشتراک تیم های موجهای آمو و عقابان هندوکش پی گیری خواهد شد که از سوی تلویزیون های لمر، طلوع و طلوع نیوز پخش می گردد.

به اشتراک بگذارید